× Start O firmie Łańcuchy lamelowe Serwis przekładni Przekładnie i wariatory Kontakt
przekładnie piv

Skrzynki przekładniowe równoległe i prostopadłe

Zakres POSIRED 2 o wysokim stopniu standaryzacji oraz zgodnej modularności zpewnia płynność i krótkie terminy dostawy. Duża liczba opcji standardowych z dużą różnorodnością wersji gwarantuje optymalne dostosowanie w prawie każdym obszarze zabudowy urządzeń i maszyn. Duża liczba akcesoriów poszerza zastosowanie tej przekładni. W standardzie dostępne są: wentylatory, węzownica chłodząca, zewnętrzna chłodnica oleju, pręty grzejne, podpory elementów skrętnych, wsporniki silnika, konstrukcje dodatkowe oraz systemy monitoringu pracy.

przekładnie piv

PRZEKŁADNIA Z DWOMA WAŁAMI ZDAWCZYMI

Obszary zastsowań tych skrzynek przekładniowych stanowią walcarki, urządzenia profilujące, kruszarki, mieszadła o podwójnym wale, ugniatarki, kompaktory i prasy. Systemy te wymagją dwóch napędów obracających się w przeciwne strony, tak jak w przypadku przekładni POSIRED TS. Do przekładni z podwójnym wałem zdawczym POSIRED TS można też stosować różne konstrukcje, możliwości instalacji oraz dodatkowe akcesoria z podstawowego wyposażenia POSIRED 2.

przekładnie piv

PRZEKŁADNIA RÓWNOLEGŁA Z ROZSZERZONYM ROZSTAWEM OSI

Przekładnie podnoszące oraz napędy przenośne, w których bęben i silnik napędowy są ułożone równolegle, wymagają przekładni redukcyjnej z odpowiednio dużym rozstawem osi. Przekładnie z serii POSIRED N są zaprojektowane do takiego zastosowania i idealnie wypełniają przestrzeń pomiędzy silnikiem a bębnem. Rozwój tej serii jest oparty o szerokie doświadczenia w zakresie inżynierii dźwigowej: napędy przenośne pasowe, wciągarki oraz urządzenia wyciągowe. Akcesoria potrzebne do zastosowania takiego urządzenia takie jak sprzęgła elastyczne, sprzęgła bębnowe, hamulce i inne wewnętrzne części konstrukcji, mogą być dostarczone razem ze skrzynkami przekładniowymi.

przekładnie piv

UNIWERSALNY I ZWARTY SILNIK PRZEKŁADNIOWY O KĄCIE PROSTYM

Ten uniwersalny, zwarty i mocny silnik przekładniowy jest oparty na systemie modularnym z wysokim wyjściowym momentem obrotowym i z obudową bloku cylindrów połączoną z dzwonową obudową silnika. Dostępna jest duża liczba wariantów dla każdego rozmiaru. Możliwość zainstalowania silników hamujących sprawia, że ten silnik przekładniowy o ruchach ukośnych i spiralnych nadaje sie do przesunięć po skosie w dźwigach oraz innych dużych urządzeniach ruchomych.

przekładnie piv

PRZEKŁADNIA DO MIESZADEŁ, AERATORÓW I WENTYLATORÓW

Nasze przekładnie do mieszadeł wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, chociaż są one także potrzebne w innych zastosowaniach przy pionowym ustawieniu wału, takich jak aeratory powierzchniowe, przesiewacze, mieszadła, przepompownie oraz urządzenia hydrostatyczne i rozładwocze. Podstawa łożyska wału napędowego jest idealnie dopasowana by, pochłaniać siły reakcji mieszadła; obudowy mają konstrukcję blokową i w ten sposób zapewniają wysoką spręzystość i małą powierzchnię instalacyjną. Przekładnia zębata o zębach spiralnych jest utwardzona o ograniczonym poziomie hałasu i uziemiona, z korekcją profilową dla optymalnego obciążenia pracy.

przekładnie piv

NAPĘDY WYCISKAJĄCE Z JEDNĄ ŚRUBĄ

Ta seria skrzynek przekładniowych z dołączonym lub wbudowanym łożyskiem wzdłużnym może być dostarczona jako przekładnia spiralna lub skośne spiralna. Głównymi jej cechami są cicha praca o mocona budowa. Możliwe są: pozioma lub pionowa pozycja instalacji, smarowanie rozbryzgowe oraz wężownica chłodząca z lub bez smarowaniem wtryskowym. Budowa modularna urzązenia POSIREX jest oparta na wyposażeniu POSIRED 2 plus różne dostępne części łożyska wzdłużnego.

przekładnie piv

NAPĘDY WYCISKAJĄCE Z DWIEMA ŚRUBAM

Przekładnie wyciskowe z podwójnym wałem są budowane przez firmę PIV Drives od 1984 r. dla różnych zastosowań w przemyśle plastycznym i spożywczym. Przekładnie te działają na całym świecie ku pełnemu zadowoleniu naszych klientów. Przekłądnie te są utwardzane, uziemione i dostosowane pod względem korekcji profilowej zgodnie z obciążeniem, tak aby uniknąć wstrząsów i skrętów. Jest osiągany bardzo dobry poziom hałasu dzięki wysokiemu stopniowi pokrycia. Siły osiowe z tej części procesu, która przebiega w trakcie wyciskania, są bezpiecznie pochłaniane w przekładni z dwoma łożyskami i z samoregulującymi się wałeczkowymi łożyskami wzdłużnymi.

przekładnie piv

NAPĘDY WTRYSKAREK

Firma PIV Drives rozwineła ten rodzaj napędów z mechanizmem zębatkowym do zamkniętych form wtryskowych maszyn formierskich. Ten rodzaj napędów stanowią cichobieżne czołowe skrzynki przekładniowe posiadające zwartą konstrukcję z wbudowanym silnikiem. Mają one podwójną zębatkę na wyjściu. Aby osiągnąć wysoką wydajność pracy, trzeba zdawać sobie sprawę z prawie doskonałego rozłożenia obciążenia na zębatce: utwardzone i uziemione koła przekładni stanowią podstawę dla tych wysokowydajnych napędów o najwyższym momencie obrotowym przyspieszenia i zwalniania oraz bardzo dobrym poziomie hałasu.

przekładnie piv

DUŻE PRZEMYSŁOWE URZĄDZENIA PLANETARNE

Ta seria przekładni planetarnych ma na celu zastosowania przemysłowe w górnym zakresie wyjściowego momentu obrotowego. Są one poparte długim doświadczeniem w budowie urządzeń planetarnych dla napędów o zmiennych prędkościach.

przekładnie piv

ZESPOŁY PRZEKŁADNI DO CELÓW SPECJALNYCH

Firma PIV Drives produkuje na specjalne zamówienie napędy dla prawie każdego przemysłu: napędy z mechanizmem zębatkowym, napędy wyciskające, mechanizmy rozdzielacza do igłowych maszyn spilśniających, skrzynki przekładniowe do ofsetowych maszyn drukarskich, napędy ruchome i o zmiennej prędkości do gilotyn poprzecznych do papieru, skrzynki przekładniowe z wieloma wałami do suszarek zębatkowych, napędy rusztów w piecach o ruchu ciągłym, mechanizmy podawcze do urządzeń do prostowania i wykrawania, specjalne napędy do walcarek i młynów, przekładnie o zmiennym przełożeniu.

przekładnie piv

PRZEKŁADNIE STAŁE ZMIENNE (CVT)

Ten wykonany ze stali zmiennik łańcuchowy o wysokiej wydajności pracuje przy stałej mocy na wyjściu zmieniając jednocześnie prędkość i moment obrotowy. Najważniejszymi cechami zastosowań CVT są: zmiana momentu obrotowego, wysoki poziom pracy wynikający z zastosowania łańcuchów wysokiej jakości, niezależna kontrola prędkości zespołu napędzającego i napędzanego, kierowanie napędem przy użyciu kilku zespołów napędowych.

przekładnie piv

ŁAŃCUCHOWE NAPĘDY BEZSTOPNIOWE

Urządzenia z serii RH i A200 są "klasycznymi" dobrymi napędami PIV o bezstopniowych przełożeniach.

przekładnie piv

KULKOWO - TARCZOWY NAPĘD BEZSTOPNIOWY

Jakość techniczna, łatwość w utrzymaniu oraz dobre zachowanie w ekstremalnych warunkach pracy czynią tę skrzynkę przekładniową przydatną do wielu zastosowań. Refulowanie prędkości jest możliwe zarówno w trakcie pracy jak i postoju. Mechanizm ten działa nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. Nawet jeśli wał wyjściowy jest zablokowany, nie następuje uszkodzenie. Nie ma konieczności używania sprzęgła rozruchowego ani sprzęgła bezpieczeństwa.